Môžu mať dvaja nevlastní súrodenci priezvisko po otcovi?

Zodpovedané
23. okt 2023

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom mena dieťaťa. Priateľ sa volá krstným menom Peter a s bývalou manželkou má dcéru Petru. My spolu čakáme chlapca. Chcela by som, aby sa malý volal po ňom - Peter. Aj priezvisko bude mať po ňom.

Dá sa to?

Viem o zákone, kedy sa súrodenci nesmú volať rovnako. Keď sú iného pohlavia, to som sa nikde nedočítala.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zákon o mene takúto situáciu nerieši, čiže predpokladám, že by vo Vašom prípade voľba mena "Peter" mala byť možná.

No odporúčala by som Vám, aby ste sa informovali na príslušnej matrike, či v takejto situácii meno "Peter" zapíšu do matriky.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk