Môžem zamestnanca preradiť na inú prevádzkovú jednotku bez udania dôvodu?

Zodpovedané
19. jún 2024

Dobrý deň,

zamestnanec pracuje v predajni v jednom meste. V pracovnej zmluve má uvedený tzv. okruh (zoznam predajní v blízkom okolí v iných mestách) ako miesto výkonu práce.

Môžem zamestnanca preradiť na inú predajňu z tohto zoznamu bez udania dôvodu?

Meníme celý personál z dôvodu dlhodobých nepriaznivých výsledkov predajne.

Kedy by som mu to mala oznámiť?

Čo ak odmietne?

Je to porušenie pracovnej disciplíny?

Môžeme mu dať výpoveď, ak s tým nesúhlasí?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je ako miesto výkonu práce v pracovnej zmluve naozaj dohodnutý okruh, preradenie na inú predajňu by malo byť možné aj bez uvedenia dôvodu a bez súhlasu zamestnanca.

Oznámenie o zmene treba urobiť v primeranej lehote, aby si zamestnanec mohol zariadiť všetko potrebné v súvislosti so zmenou predajne (hlavne včas naplánovať cestu do novej predajne).

Odmietnutie by mohlo byť porušením pracovnej disciplíny. Finálne posúdenie by však záviselo od všetkých okolností prípadu a mohlo by byť dôvodom i pre skončenie pracovného pomeru výpoveďou (z dôvodu porušenia pracovnej disciplíny).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk