Môžem požiadať zamestnávateľa, aby som kvôli psychickým problémom robila iba ranné zmeny?

Zodpovedané
11. okt 2024

Dobrý deň,

chcem zamestnávateľa požiadať o schválenie len ranných zmiem na dobu neurčitú z dôvodu psychických problémov. Vôbec nezvládam poobedné zmeny a aj na ranných mám problém. Po rannej však prídem domov a aspoň spím. Poobedné zmeny sú pre mňa zložité, nezvládam byť tak dlho hore s emočným vyčerpaním.

Mám šancu uspieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadať môžete, no Vaše šance na úspech sa v takom prípade nedajú odhadnúť, keďže to závisí od dobrej vôle zamestnávateľa, či Vám vyhovie.

Ak chcete zvýšiť svoje šance na úspech, zabezpečte si posudok od lekára (psychiatra), že nemôžete pracovať v poobedných zmenách.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk