Môžem podpísať vyhlásenie o bezúhonnosti, keď som v minulosti bola obvinená z krádeže a uzatvorili sme zmier?

Zodpovedané
13. jún 2023

Dobrý deň,

chcem nastúpiť do nového zamestnania a vyžadujú vyhlásenie o bezúhonnosti. V minulosti som bola obvinená z trestného činu krádeže. Trestné stíhanie bolo pozastavené, lebo sme uzatvorili zmier.

Môžem takéto vyhlásenie podpísať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

za štandardných okolností sa za bezúhonnú osobu považuje každá osoba, ktorá nebola odsúdená za trestný čin. Vo Vašom prípade bolo trestné konanie zastavené, k odsúdeniu nemohlo dôjsť.

Vychádzam teda z toho, že vyhlásenie o bezúhonnosti môžete bez problémov podpísať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk