Môžem dať výpoveď po dvoch odrobených týždňoch?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

v 9/2023 mi skončila rodičovská dovolenka, prihlásila som sa na úrad práce a poberala som podporu. Nešla som hneď do práce, nakoľko som chcela vedieť ako sa mladšie dieťa adaptuje v škôlke. Do bývalej práce som nastúpiť nemohla z dôvodu vzdialenosti a taktiež aj pracovného času. Preto som pracovný pomer ukončila ja.

Počas evidencie na úrade práce som absolvovala viac pohovorov. V 1/2024 som bola tiež na jednom pohovore vo firme X. Nevzali ma kvôli malým deťom. Povedali, že si môj životopis nechajú a ak sa uvoľní nejaké iné vhodnejšie miesto, budú ma kontaktovať.

V 3/2024 mi končí podpora a naskytla sa mi možnosť pracovať ako predavačka v potravinách, tak som to miesto vzala. Do práce som nastúpila 4.3.2024.

7.3.2024 mi volali z podniku X, kde som bola v januári na pohovor, že sa im uvoľnila pozícia, na ktorú sa hodím. A je to práca, ktorú by som chcela vykonávať. Ak nenájdu vhodnejšieho kandidáta, tak by som v tej firme X mala nastúpiť 18.3.2024.

Môžem dať v potravinách výpoveď?

V pracovnej zmluve je uvedené: Pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú od 4.3.2024 - 28.2.2025 so skúšobnou dobou 3 mesiace s dátumom nástupu do práce 4.3.2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

ako zamestnanec môžete dať výpoveď kedykoľvek.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk