Môžem 7 rokov od zakúpenia auta pre ZŤP darovať auto darovacou zmluvou?

Zodpovedané
14. aug 2023

Dobrý deň,

v marci ubehne 7 rokov od zakúpenia auta pre ZŤP, synček má parkovací preukaz. Ďalší príspevok žiadať nebudem.

Môžem daný automobil darovať darovacou zmluvou po uplynutí 7 rokov staršiemu dospelému synovi?

Ak áno, aký je postup?

Môžem parkovací preukaz synčeka používať v druhom aute, keď ho budem voziť?

Ďakujem

Dobrý deň,

po uplynutí 7 rokov odo dňa poskytnutia príspevku môžete auto darovať staršiemu synovi. Postup by mal byť taký, že najprv spíšete darovaciu zmluvu, na ktorej bude dátum aspoň 7 rokov a jeden deň po poskytnutí príspevku. Po jej podpise zabezpečíte zápis nového majiteľa do evidencie vozidiel.

Ak je parkovací preukaz platný a nevznikla Vám povinnosť vrátiť ho, môžete tento preukaz používať v druhom aute, keď budete syna viezť.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk