Môže zamestnávateľ vyvodiť nejaké následky, keď mu písomne neoznámim prechod z materskej na rodičovskú dovolenku?

Zodpovedané
11. okt 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Môže zamestnávateľ vyvodiť nejaké následky, keď mu písomne neoznámim prechod z materskej na rodičovskú dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Zákonník práce za takéto opomenutie nestanovuje žiadnu výslovnú sankciu, no mohlo by to byť kvalifikované ako porušenie pracovnej disciplíny.

Okrem toho by ste teoreticky takýmto konaním mohli zamestnávateľovi spôsobiť škodu, ktorej náhradu by od Vás potom mohol žiadať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk