Môže takáto osoba podávať lieky pacientom?

Zodpovedané
29. júl 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nasledovnej situácie.

Môže žena, zamestnaná ako zdravotnícky asistent, podávať lieky do liekoviek pre pacientov (aj psychiatrických), ak sama bola hospitalizovaná na psychiatrickom oddelení?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedenú otázku by ste skôr mali smerovať na psychiatra dotyčnej panej, ktorý je jediný spôsobilý posúdiť jej psychický stav, a teda aj to, či je spôsobilá vykonávať všetky činnosti, ktoré spadajú do kompetencie zdravotníckeho asistenta.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk