Môže starobný dôchodca pracovať už iba ako brigádnik?

Zodpovedané
5. sep 2024

Dobrý deň,

manžel už môže požiadať o starobný dôchodok. Je zamestnanec so zmluvou na dobu neurčitú. Zamestnávateľ mu tvdí, že potom bude pracovať už len ako brigádnik za ďaleko nižšiu mzdu. Manžel však ešte chce normálne ďalej pracovať.

Ako má postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri poberaní akéhokoľvek druhu dôchodku môže manžel pracovať bez obmedzenia (s výnimkou predčasného starobného dôchodku). Nemá ani žiadnu ohlasovaciu povinnosť voči Sociálnej poisťovni.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk