Môže sa na protokole k vykonanej práci zverejňovať meno a priezvisko zamestnanca?

Zodpovedané
25. okt 2023

Dobry deň,

vo firme nám občas treba vypracovať merací protokol k vykonanej práci. Za vystavenie meracieho protokolu je zodpovedná osoba, ktorej meno sa nachádza na dokumente vo forme iba vystavil: Meno, priezvisko. Takýto dokument sa odovzdáva zákazníkovi.

Má zamestnanec právo žiadať od nás, aby sa na takomto dokumente nenachádzalo jeho meno a priezvisko ale len názov firmy?

Spadá to pod GDPR?

Je nutné zadeliť zamestnancovi osobné číslo, pod ktorým bude vystupovať v takýchto prípadoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedená problematika spadá pod GDPR.

Ak môže firma zabezpečit zamestnancom vyššiu mieru ochrany súkromia bez väčších vstupných nákladov, neexistuje žiaden dôvod, prečo tak neurobiť.

Na posúdenie toho, či je firma povinná takto chrániť súkromnie zamestnancov, by som však potrebovala vedieť viac detailov.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk