Môže rodič počas svojho života darovať, prípadne lacno predať svoj majetok iba jednému zo svojich detí?

Zodpovedané
26. máj 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom majetku.

Môže rodič za života darovať, prípadne lacno predať svoj majetok iba jednému zo svojich detí?

Ak majetok predá dieťaťu "pod cenu", môže to druhé dieťa v budúcnosti napadnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri darovaní majetku dieťaťu nie je rodič nijako obmedzený.

Pri predaji majetku za symbolickú cenu je sporné, či je prevod platný alebo nie**. Objavujú sa však názory, že takýto prevod medzi blízkymi príbuznými je platný.

Predaj majetku pod cenu môže druhé dieťa napadnúť, no s ohľadom na vyššie uvedené by bolo veľmi otázne, či by takáto žaloba mala šancu na úspech.

Ak máte záujem o poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk