Môže mi zamestnávateľ bývalého manžela poskytnúť informáciu, kedy bude čerpať dovolenku?

Zodpovedané
22. jún 2023

Dobrý deň,

môj bývalý manžel nemá súdom stanovené presný dátum a ani koľko dní môže byť s deťmi. Všetko je na dohode, tak sme sa pri rozvode dohodli.

Môže mi zamestnávateľ bývalého manžela poskytnúť informáciu, kedy čerpá dovolenku cez letné prázdniny?

Nikdy nebol problém, no tento rok mi odmieta povedať dátum jeho dovolenky. Požiadala som ho, aby mi to dal písomne.

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ Vášho manžela Vám NEMÔŽE oznámiť dátum manželovej dovolenky. Išlo by o porušenie zásady ochrany osobných údajov.

Ak tieto informácie z akéhokoľvek dôvodu potrebujete, môžete sa súdnou cestou domáhať, aby súd zamestnávateľovi Vášho manžela nariadil oznámiť Vám tieto informácie. Žiadosť musí byť riadne odôvodnená a musia k nej byť priložené dôkazy preukazujúce to, čo budete v žiadosti tvrdiť.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk