Môže mi mama darovať byt, keď mám vyhlásený osobný bankrot?

Zodpovedané
30. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o mojej situácii.

Ak by mi moja mama chcela darovať byt a ja mám vyhlásený osobný bankrot, sú tam nejaké riziká?

Môžu mi byt zobrať?

Ako treba postupovať pri vybavení?

Koľko bude stáť vybavenie darovacej zmluvy?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate žiadne detaily ohľadom prebiehajúceho konkurzného konania, čiže na posúdenie Vašej situácie mám málo informácií. V každom prípade by som Vám odporúčala obrátiť sa v tejto veci na Centrum právnej pomoci.

Ohľadne darovania platí, že poplatky za zápis prevodu nehnuteľnosti darovaním by za štandardných okolností nemali prekročiť 70 EUR (+ príp. odmena advokáta, ak si darovaciu zmluvu necháte vypracovať advokátom).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk