Môže ma zamestnávateľ donútiť nadrobiť si nútené voľno?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

pracujem z domu ako telefónny operátor na 4 hodiny denne. Mám pohyblivú pracovnú dobu. V piatok sa stalo, že na strane zamestnávateľa sa vyskytol problém a nemohla som pracovať.

Majú právo mi dať toto nútené voľno nadrobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v danom prípade zrejme išlo o prekážky v práci na strane zamestnávateľa, ktoré sa posudzujú ako výkon práce, avšak najviac v rozsahu prevádzkového času v určenom (= dohodnutom) pružnom pracovnom období.

V nadväznosti na to, čo píšete si myslím, že zamestnávateľ nemá právo dať Vám nadrobiť "nútené voľno".

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk