Môže ma firma právne napadnúť za negatívnu recenziu na Google?

Zodpovedané
14. okt 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Môže ma firma právne napadnúť za negatívnu recenziu na Google?

Všetky finančné záväzky mám voči nej uhradené. Na základe svojich skúseností som pridala na Google negatívnu recenziu (prvú v živote). Bez vulgarizmov. Firma ma kontaktovala, že ak recenziu nestiahnem, budú ma právne žalovať.

Majú na to právo?

Rozumiem, že im to na dobrom mene nepridá, ale je to tvrdenie proti tvrdeniu. Recenziu som upravila, aby tam neboli žiadne emočné výlevy a ani prirovnania. To som im ponúkla. Nestačilo im to. Stiahnuť negatívnu recenziu už len z princípu nechcem, len na základe ich vyhrážania.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak recenzia neprekračuje určité medze (napr. ak uvádza iba pravdivé skutočnosti) a ani vulgarizmy, nepredpokladám, že by žaloba firmy voči Vám mohla byť úspešná.

Odporúčala by som Vám recenziu upraviť tak, aby neobsahovala emočné výlevy.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk