Môže exekútor vymáhať peniaze dospelého dieťaťa, keď otec ešte žije?

Zodpovedané
8. aug 2024

Dobrý deň,

otec má dlžoby a prepísal polovičku nehnuteľnosti darom na mňa s tým, že vtedy už evidentne mal exekúciu. O tom som samozrejme nevedela a bola som oklamaná. Ide o to, že kvôli prijatiu daru prišiel z jeho práce list od ich firemného právnika, že otec urobil dlhy aj v práci, Čiastku v niekoľko tisícoch žiadajú odo mňa.

Ten ich právnik to už dal na exekúciu a teraz tie nedoplatky za otca a prípadné exekúcie budú chodiť na moje meno.

Je toto legálne?

Nakoľko otec žije a ja som nič nededila, ale dostala darom.

Môžu vymáhať peniaze dieťaťa, keď otec žije?

Ďakujem

Dobrý deň,

veritelia Vášho otca zrejme dospeli k záveru, že darovanie podielu na dome bolo uskutočnené v úmysle ukrátiť veriteľov (z toho dôvodu by mohlo byt darovanie voči veriteľom neúčinné). V takom prípade by teoreticky veritelia naozaj mohli vymáhať plnenie svojich pohľadávok od Vás.

Odporúčala by som Vám, aby ste v tejto veci urýchlene kontaktovali advokáta.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk