Môže dostať zamestnanec počas PN výpoveď i napriek tomu, že je pracujúci dôchodca?

Zodpovedané
8. aug 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Môže dostať zamestnanec počas PN výpoveď i napriek tomu, že je pracujúci dôchodca?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas PN by zamestnávateľ nemal zamestnanca prepustiť ani vtedy, keď ide o pracujúceho dôchodcu.

Jediný prípad, kedy sa zákaz výpovede neuplatní je situácia, že si zamestnanec túto práceneschopnosť úmyselne vyvolal, alebo spôsobil pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk