Môže developer bez môjho súhlasu posúvať moje údaje tretím osobám?

Zodpovedané
8. mar 2024

Dobrý deň,

už rok bývam v novostavbe a pred pár týždňami mi volal iný vlastník bytu z tej istej bytovky ohľadom bežných záležitostí v bytovke (nie je domovníkom). Medzi rečou som sa ho opýtala, že odkiaľ má moje telefónne číslo a povedal, že od developera.

Môže developer bez môjho súhlasu posúvať moje údaje tretím osobám?

Nechcem zachádzať do extrému, že dnes posunie moje telefónne číslo a zajtra, ak si niekto opýta rodné číslo, tak na počkanie ho dostane. Ak riešite okrajovo aj tieto veci, tak by ma zaujimalo, že kde je hranica posúvania údajov ďalej.

Ďakujem

Dobrý deň,

som toho názoru, že pokiaľ ste si to neodsúhlasili s developerom v zmluve, príp. pokiaľ to nevyplýva z iného dokumentu (napr. domový poriadok), developer nebol oprávnený poskytnúť Vaše telefónne číslo susedovi.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk