Môj partner je v rozvodovom konaní, ale máme už spolu syna. Ako zabezpečiť, aby v prípade partnerovej smrti dedil náš syn a nie prvá manželka?

Zodpovedané
Včera o 11:22

Dobrý deň,

môj partner je v rozvodovom konaní. Manželka je cudzinka, žije v zahraničí a nekomunikuje s ním. Deti nemali, my máme syna.

Dá sa po právnej stránke ošetriť, aby majetok po prípadnej smrti partnera kým nie je rozvedený zdedil náš syn a nie manželka?

Ako dlho môže trvať rozvod?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, dá sa to. Váš partner musí spísať závet, v ktorom celý majetok odkáže synovi. Odporúčala by som Vám zvoliť závet vo forme notárskej zápisnice. Text závetu Vám pripraví akýkoľvek notár, ktorý aj ručí za to, že závet bude vyhotovený riadne a po podpise ho zaeviduje v zozname závetov, čím sa eliminuke riziko, že sa závet stratí.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk