Manžel sa dal k sekte a míňa veľa peňazí. Ako ochránim svoj majetok?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

manžel sa zaplietol do sekty, míňa kvantum peňazí na knihy, rôzne predmety, výlety organizované ako meditácie. Organizátorka meditácii zároveň propaguje Ellev 8. Dočítala som sa, že ide o finančnú pyramídovú hru. Obdivuje sektu Allatra a zúčastňuje sa psychoedelických seminárov v Čechách.

Ako uchránim svoj majetok a financie pred manželovým zneužitím?

Mám na mysli peniaze na účte a nehnuteľnosti, ktoré sú výlučne moje.

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom majetku, ktorý patrí iba Vám (t. j. nepatrí do BSM) by nemal byť problém. Ste za každých okolností oprávnená zamedziť manželovi disponovať s Vaším výlučným majetkom.

Bez ohľadu na to by som Vám odporúčala urýchlene požiadať súd o zrušenie BSM z dôvodov hodných osobitného zreteľa a o následné vyporiadanie BSM, aby ste sa nedostali do finančných ťažkostí kvôli manželovmu nezodpovednému správaniu.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk