Máme nárok na príplatok za prácu v sobotu a nedeľu?

Zodpovedané
30. máj 2024

Dobrý deň,

pracujem na stredisku, kde je určená jedna ranná zmena počas celého týždňa vrátane soboty a nedele /7:00 - 15:00/. Na stredisku sme 3 pracovníci a cez víkend robí len jeden. Ten, čo robí cez víkend, má nasledujúci pondelok a utorok voľno.

Firma prestala platiť príplatky za prácu v sobotu a nedeľu, lebo vraj čerpáme náhradné voľno v pondelok a utoro. Keby sme chodili do práce, tak by sme mali prekročený stanovený mesačný limit a to by bol nadčas, ale my máme stále dodržaný mesačný limit.

Máme nárok na príplatok?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe toho, čo píšete, sa nazdávam, že máte nárok na príplatky za prácu cez víkend. Ak Vám firma aj naďalej bude odmietať vyplácať príplatky, odporúčala by som Vám v tejto veci podať podnet na príslušný Inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk