Mám vyzvať zamestnávateľa, aby mi dal výpoveď zo zdravotných dôvodov?

Zodpovedané
4. júl 2024

Dobrý deň,

pracovala som ako doručovateľka, aktuálne som na PN s chrbticou a bedrovým kĺbom. Zatiaľ som sa len pýtala na zmenu pracovnej pozície na pokladníka alebo priehradkového zamestnanca. Bolo mi povedané, že nemajú nič voľné.

Ako mám ďalej postupovať?

Rada by som už nastúpila do práce, ale bohužiaľ už nemôžem chodiť a nosiť bremená.

Mám vyzvať zamestnávateľa, aby mi dal výpoveď zo zdravotných dôvodov?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľa určite nevyzývajte, aby s Vami ukončil pracovný pomer.

Predložte mu lekársky posudok, z ktorého bude vyplývať, že nemôžete vykonávať doterajšiu prácu a počkajte, čo urobí. Predloženie posudku si nechajte písomne potvrdiť!

Buď pre Vás nájde inú vhodnú (porovnateľnú) pozíciu a preradí Vás. Ak takú pozíciu nenájde, ponúkne Vám inú prácu v rámci firmy a preradí Vás na základe podpísaného dodatku k pracovnej zmluve.

Ak ani jedna možnosť nebude prichádzať do úvahy, bude Vás musieť prepustiť a vyplatiť Vám odstupné v sume najmenej desaťnásobku Vášho priemerného mesačného zárobku.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk