Mám šancu na vrátenie platby, keď e-shop nereaguje na mail a ani na sms?

Zodpovedané
Včera o 11:25

Dobrý deň,

21.8.2024 som si objednala tovar z internetu v hodnote 51,02 EUR, ktorý mal byť doručený 23.8.2024. Keďže tovar nedodali a neposlali žiadnu informáciu, tak som hneď 24.8.2024 poslala mail, že z dôvodu nedodania odstupujem od zmluvy a žiadam o vrátenie peňazí. Dňa 5.9.2024 mi poslali mail, že objednávku stornujú a peniaze mi pošlú. Do dnešného dňa mi platbu nevrátili. Na mail a ani na SMS nereagujú, telefón nezdvíhaju.

Mám šancu na vrátenie platby?

Ďakujem

Dobrý deň,

šancu teoreticky máte, pohľadávku treba čo najskôr začať vymáhať súdnou cestou. Odporúčam Vám osloviť v tejto veci nejakého advokáta v zozname slovenskej advokátskej komory (www.sak.sk).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk