Mám právo žiadať o preloženie vodovodnej hadice?

Zodpovedané
23. okt 2023

Dobrý deň,

pri výkopových prácach na stavbe sme objavili susedinu vodovodnú prípojku (hadicu) do jej domu, o ktorej sme nevedeli, že sa môže nachádzať na našom pozemku. Susedin dom je starý, čiže ani projekty nemá, ani presne nevedela ako jej tá voda ide. Vodomernú šachtu má u seba na pozemku, len z nejakého dôvodu sa voda zo šachty do jej domu ťahala cez náš pozemok.

Pozemok, ktorý som kúpil je bez ťarchy a neplánujem robiť žiadne vecné bremená.

Mám právo žiadať o preloženie vodovodnej hadice?

Ako postupovať ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru máte právo žiadať o presun hadice.

Ak suseda s Vami odmietne v tejto veci kooperovať, resp. znášať náklady za presun hadice, môžete súd žiadať, aby jej túto povinnosť uložil súdnym rozhodnutím. Zrejme bude argumentovať tým, že došlo k vydržaniu vecného bremena, čo bude zrejme veľmi ťažké na preukazovanie.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk