Mám nárok na vrátenie kaucie?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

15. augusta som sa sťahovala do nového bytu. S majiteľkou bytu, v ktorom som bývalá predtým, som sa cez správy dohodla, že sa sťahujem. 4 roky som bývala v podnájme v jej byte. Za posledný rok bola zaneprázdnená, tak sme predĺženú zmluvu nemali. Bývala som tam bez zmluvy, ale nájomné som jej platila.

Pri vysťahovaní mi oznámila, že mi kauciu nevráti, aj keď som jej byt nechala v bezchybnom stave. Aj som po sebe dala vymaľovať.
Zmluvu by sme mali mať síce do 15. marca, ale keďže sme ju posledný rok predĺženú nemali, tak som očakávala, že sa s ňou dá dohodnúť o skoršom konci nájmu.

Dá sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Vašu otázku sa žiaľ bez podrobnej analýzy podpísanej zmluvy nedá odpovedať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk