Mám nárok na odstupné, keď zamestnávateľ zatvorí pobočku firmy na Slovensku?

Zodpovedané
18. dec 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nároku na odstupné.

Mám nárok na odstupné, ak by sa zamestnávateľ rozhodol, že pobočku firmy na Slovensku zatvorí?

Ak áno, aká je výška odstupného po odpracovaní 8 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dôjde k zrušeniu zamestnávateľa, čo bude zrejme Váš prípad, budete mať nárok na dvojmesačné odstupné, ak sa pracovný pomer skončí výpoveďou (v tom prípade plynie výpovedná doba v súlade so Zákonníkom práce - vo Vašom prípade 3-mesačná) a na trojmesačné odstupné, ak sa pracovný pomer skončí dohodou. Dátum skončenia v tom prípade závisí od dohody medzi Vami a zamestnávateľom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk