Mám nárok na odmenu?

Zodpovedané
21. jún 2024

Dobrý deň,

28.6.2024 mám v pláne podať výpoveď, alebo požiadať o dohodu u ukončení práce. Pracujem v banke a mám kvartálny predajný plán. Aktuálne mi vychádza, že by som mala dostať pekné odmeny, za aktuálny kvartál (1.4. - 30.6.2024). Ten však končí 30.6.2024. Odmeny sa vyplácajú nasledovný mesiac, teda 31.7 2024.

Mám nárok na odmenu?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či Vám nárok na oďenu vzniká automaticky alebo závisí od rozhodnutia zamestnávateľa, závisí od formulácie ustanovenia o odmene. Tá by sa mala nachádzať buď v pracovnej zmluve, pracovnom poriadku alebo mzdovom poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk