Mám možnosť zamestnať sa v školstve, keď som bola obvinená z krádeže?

Zodpovedané
20. máj 2023

Dobrý deň,

bola som obvinená z trestného činu krádeže. Aby bolo možné uzatvoriť zmier, tak som sa priznala. Na základe zmieru bolo trestné konanie pozastavené.

Mám možnosť zamestnať sa v školstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mojich vedomostí záujemca o prácu pedagogického zamestnanca nemusí predkladať v rámci výberového konania výpis/odpis z registra trestov, čiže by uvedené odsúdenie nemalo predstavovať problém.

Nemožno však vylúčiť, že konkrétna škola bude predloženie výpisu/odpisu požadovať. V tom prípade si žiaľ netrúfam odhadnúť, do akej miery uvedené odsúdenie bude/nebude predstavovať problém.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk