Má škola povinnosť vyplatiť bolestné, keď sa stal úraz na školskej akcii?

Zodpovedané
6. jún 2023

Dobrý deň,

na školskej akcii sa mi stal úraz. Škola sa vykrúca s tým, že nezodpovedajú za chodník mesta. V rámci školy sme išli pod dozorom učiteľky na konferenciu.

Má môj jeden argument právne zázemie?

Na základe akej vyhlášky/zákona si môžem nárokovať na bolestné?

Škola má úrazové poistenie, ale z toho mi vyplatili 40 eur, hoci mám bolestné stanovené na 115 bodov. To mi odmietajú vyplatiť, pretože bolestné nie je v poistnej zmluve.

Ďakujem

Dobrý deň,

v otázke sa uvádza príliš málo detailov na to, aby ju bolo možné zodpovedať.

Z poskytnutých informácií som vyrozumela, že ste sa zranili na zle udržiavanom chodníku. V tom prípade by som očakávala, že zodpovednou osobou bude správca chodníka a nie škola.

Na posúdenie toho, či Vám škola je povinná niečo vyplatiť z poistky a v akej výške, by bola potrebná podrobná analýza všetkých skutkových okolností (vrátane poistnej zmluvy, všeobecných poistných podmienok a podrobných okolností úrazu).

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk