Má organizátor akcie právo žiadať predložiť občiansky preukaz pri registrácii účastníka akcie?

Zodpovedané
8. júl 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Máme právo ako organizátori akcie žiadať o predloženie občianskeho preukazu pri registrácii účastníka akcie?

Resp. predložením OP si overiť, že registrujúca sa osoba je naozaj tou osobou a údaje, ktoré uviedla, patria naozaj tej osobe?

Ďakujem

Dobrý deň,

žiadať predloženie OP je podľa mňa v poriadku. Odporúčala by som Vám upozorniť na to písomne pri registrácii, že pri vstupe na podujatie bude prebiehať kontrola totožnosti a zároveň mať riadne vypracované a zverejnené zásady ochrany osobných údajov.

Ak by ste mali záujem o ďalšie poradenstvo v tejto veci (napr. vypracovanie zásad ochrany osobných údajov), kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk