Má obec právo zverejniť osoby, ktorým bol zrušený trvalý pobyt?

Zodpovedané
8. mar 2024

Dobrý deň,

moja matka ma odhlásila z trvalého pobytu s deťmi. Deti sú vo veku 16 a 3 rokov. Od tej doby sa vyhráža, že ak sa nevysťahujeme, tak nás dá vyhodiť s políciou na ulicu. Vraj môžem ísť s deťmi pod most.

Zarazilo ma aj to, že obecný úrad zverejnil na vebovej stránke obce zrušenie trvalého pobytu mňa a deti a ešte to vyvesili aj na nástenku na obecnom úrade, aby to videla aj verejnosť.

Má obec právo zverejniť takúto informáciu pre verejnosť a tým mňa a deti zahanbiť a zosmiešnilt?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vlastník je vo všeobecnosti oprávnený rozhodnúť o tom, komu povolí/ponechá trvalý pobyt vo svojej nehnuteľnosti. Prípadne tieto osoby nechať zo svojej nehnuteľnosti vysťahovať. V prípade maloletých detí by teoreticky mohli platiť osobitné podmienky. Celú záležitosť by bolo potrebné posúdiť s ohľadom na konkrétne okolnosti daného prípadu.

Obec je podľa môjho názoru oprávnena zverejniť oznámenie o odhlásení na svojej úradnej tabuli.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk