Má moja mama povinnosť vyplatiť deti aj po druhom bratovi?

Zodpovedané
Včera o 14:32

Dobrý deň,

môj strýko zomrel bezdetny a nebol ani ženatý. Dedičstvo išlo na moju mamu (sestru nebohého), ktorá všetko vybavovala a o brata sa aj starala do konca.

Má moja mama povinnosť z tohto dedičstva vyplácať deti aj po druhom bratovi, ktorý zomrel desať rokov pred bratom (nebohým strýkom)?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie nemá takúto povinnosť. Po Vašej mame budú dediť len jej zákonní dedičia (deti, manžel), príp. osoby určené závetom, ak sa ho rozhodne spísať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk