Má exekútor nárok na blokovanie a sťahovanie peňazí z môjho účtu skôr ako preberiem list?

Zodpovedané
Včera o 14:14

Dobrý deň,

dostala som email, že mi bude doručený list o začatí exekúcie.

Má exekútor nárok na blokovanie a sťahovanie peňazí z môjho účtu skôr ako preberiem list?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o prvý list v exekučnom konaní, tak nemá. V prvom liste Vás exekútor vyzýva, aby ste pohľadávku splnili dobrovoľne. K blokácii účtu môže dôjsť až po uplynutí tejto lehoty, ak dlžnú sumu neuhradíte dobrovoľne.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk