Kúpa nehnuteľnosti a prepis na inú osobu. Budem mať nárok na vysporiadanie majetku?

Zodpovedané
7. sep 2023

Dobrý deň,

s manželom sme zobrali hypotéku na kúpu nehnuteľnosti v Maďarsku. On bez môjho vedomia nehnuteľnosť rovno napísal na svojho brata.

Budem mať nárok na vysporiadanie majetku?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že na kúpu predmetnej nehnuteľnosti boli použité prostriedky patriace do BSM, čiže by ste mali mať nárok na vyporiadanie z tohto (už prevedeného) majetku.

V danom prípade však bude určite potrebné zohľadniť aj špecifiká maďarského práva, preto by som Vám odporúčala poradiť sa aj s maďarským advokátom ešte skôr ako vykonáte akékoľvek úkony v tejto veci.

Ak by ste mali záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk