Komu sa nahlasuje, že opatrovateľ je práceneschopný?

Zodpovedané
21. jún 2024

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom dlhodobejšej práceneschopnosti opatrovateľa (2,5 týždňa).

Ako to funguje?

Kto má zastúpiť opatrovateľa?

Musí sa to nahlásiť na úrade, že nechodí kvôli chorobe?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam Vám kontaktovať v tejto veci príslušný ÚPSVaR, tam Vám najlepšie vysvetlia detaily.

V princípe to funguje tak, že môžete za seba zabezpečiť náhradu (v tom prípade by ste dostali opatrovateľský príspevok v plnej výške). Ak náhradu zabezpečiť nemôžete, bude najlepšie konzultovať postup s príslušným ÚPSVaR-om.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk