Koľko hlasov je potrebných, aby sa prerobilo podkrovie strechy v obytnom dome na bytový priestor?

Zodpovedané
25. sep 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Koľko hlasov je potrebných, aby bolo možné prerobiť podkrovie strechy v obytnom dome na bytový priestor?

Je treba hlas každého jedného majiteľa - teda 100 percent, alebo stačí dvojtretinová väčšina?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na samotnú prestavbu (zmenu účelu) podkrovia je potrebná dvojtretinová väčšina hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

Na prevod tohto priestoru zo spoločenstva na akúkoľvek osobu (buď vlastníka jedného z bytov/nebytových priestorov v dome alebo tretiu osobu) sa vyžaduje súhlas všetkých vlastníkov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk