Kedy mi vzniká nárok na stravné lístky?

Zodpovedané
Včera o 14:06

Dobrý deň,

po PN som nastúpila do práce. Do konca mesiaca mám odpracovať 15 dní.

Mám za týchto 15 dní nárok na stravné lístky?

Zmluvu mám na dobu určitú a končí mi 31.10.2024.

Mám nejaké povinnosti ako zamestnanec informovať sa u zamestnávateľa ohľadom ďalšej zmluvy, či bude predĺžená abo končím?

Je tá povinnosť na strane zamestnávateľa, aby sa ozval on?

Ďakujem

Dobrý deň,

na stravný lístok máte nárok za každý deň, za ktorý odpracujete minimálne 4 hodiny.

Nikto z Vás nemá povinnosť iniciatívne riešiť predĺženie pracovnej zmluvy, no malo by to byť v záujme Vás i Vášho zamestnávateľa, aby sa táto záležitosť čo najskôr vyriešila.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk