Kde môžem podať podnet na prešetrenie šikany v škole?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

mám synov, ktorí chodia do 2. triedy ZŠ. Od prvej triedy s nimi chodí chlapec, ktorý k nim prepadol a odvtedy celú triedu šikanuje, ohrozuje na zdraví. Aj napriek ústnym a aj písomným sťažnostiam a petícii k pani riaditeľke sa vôbec nič nevyriešilo.

Dá sa s tým niečo robiť?

Kde môžeme poslať sťažnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že šikanu by mal vyšetrovať primárne psychológ. Eventuálne Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (vo vzťahu k dieťaťu, ktoré šikanuje iné deti).

Ak nie ste spokojní s konaním školy v tejto veci, môžete podať podnet na šťátnu školskú inšpekciu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk