Je zo zákona muž povinný umožniť prístup k jeho účtu?

Zodpovedané
29. jún 2024

Dobrý deň,

s manželom máme rozdelené účty. Momentálne som na rodičovskej dovolenke a rodičovský príspevok mi nevystačí na financovanie špeciálnych potrieb nášho dieťaťa a domácnosti, no manžel mi aj tak nedá ani cent, hoci má vysoko nadštandardný príjem. Rozvod zatiaľ nechcem.

Je zo zákona povinný mi umožniť prístup k jeho účtu?

Ako môžem právne riešiť túto situáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš manžel nemá povinnosť umožniť Vám prístup k účtu, má však povinnosť prispievať na výživu Vašich detí.

Ak túto svoju povinnosť neplní dobrovoľne, môžete ju vymáhať súdnou cestou. Odporúčam Vám kontaktovať v tejto veci advokáta špecializujúceho sa na rodinné právo alebo na Centrum právnej pomoci (ak si advokáta nemôžete dovoliť).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk