Je zamestnávateľ povinný vydať potvrdenie o príjme alebo mzdový list, ak ho o to požiada zamestnanec?

Zodpovedané
Včera o 14:31

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom potvrdenia o príjme, keď zamestnanec pracoval pre zamestnávateľa.

Je zamestnávateľ povinný vydať potvrdenie o príjme alebo mzdový list, ak ho o to požiada zamestnanec?

Stala sa mi tak trochu nepríjemná vec, že som si potrebovala zistiť svoj hrubý príjem za príslušný kalendárny rok a pracovníčka na personálnom oddelení ma odbila s tým, že výplatné pásky som dostala.

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ je povinný vydať Vám takéto listiny iba v prípade skončenia pracovného pomeru.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk