Je z právneho hľadiska možné odsúhlasiť na domovej schôdzi mesačný poplatok za chov psa v byte?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Je z právneho hľadiska možné odsúhlasiť na domovej schôdzi mesačný poplatok za chov psa v byte?

Ďakujem

Dobrý deň,

som toho názoru, že zavedenie takéhoto poplatku domovou schôdzou nie je v súlade s ústavou. Teda je právne napadnuteľné.

Podľa môjho názoru by išlo o neprimerané obmedzovanie vlastníckeho práva a zároveň aj diskrimináciu. Ak by sa platil poplatok za psa, prečo nie aj za mačky a iné domáce zvieratá, ktoré sa zvyknú v bytoch chovať (škrečok, myš, potkan, chameleón, rybičky, had, papagáj)?

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk