Je v poriadku zápis na liste vlastníctva?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

10.1.2024 bolo na LV zapísané Z (dedičské konanie). 9.3.2024 to tam bolo stále nezmenené. Ani mi nič neposlali. Stav Z je vklad povolený. To znamená, že nie je problém.

Ten " stav" je pri každom "Z" vždy napísaný?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa na LV uvádza "vklad povolený", bolo zrejme konanie ukončené. Ak by konanie ešte prebiehalo, videli by ste na LV plombu (na elektronických výpisoch sa vždy uvádza červenou farbou).

Ak si nie ste istá stavom konania, môžete zavolať na príslušný okresný úrad a informovať sa priamo u nich.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk