Je podpis na obálke potvrdením prevzatej sumy?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

My sme výplatu dostávali v takej komunistickej obálke, na ktorej bola uvedená suma. Vedľa tej sumy sme podpisovali. No výplatné pásky sme nedostali.

Je ten podpis na obálke potvrdením prevzatej sumy a nie pásky?

Čo sa samotného podnetu týka, spomínali ste, že musí byť jasne uvedené, o ktorého zamestnávateľa ide a aj moja osoba má byť identifikovaná.

Konkrétne podnety môžem normálne rozpísať, alebo to má mať nejaký vzor?

Ďakujem

Dobrý deň,

samotný podpis na obálke vedľa sumy nemožno vykladať ako potvrdenie toho, že ste prevzali výplatnú pásku. Iné by to bolo, ak by zamestnávateľ na obálku dodatočne dopísal text v zmysle: "Týmto potvrdzujem prevzatie výplatnej pásky za obdobie XY". V tom prípade by sa muselo preukazovať, či ide o dodatočne doplnený text alebo nie. Inšpektorát práce bude podľa mňa za každých okolností od zamestnávateľa požadovať predloženie výplatných pások.

Text podnetu nemá žiadnu konkrétnu formu. Treba uviesť údaje, aby bolo možné identifikovať dotknuté osoby - meno, trvalý pobyt u Vás a meno/názov zamestnávateľa a jeho sídlo/miesto výkonu podnikanis. Vo zvyšnej časti podnetu treba podrobne popísať, v čom vidíte porušenie zákona (malo by to vyzerať ako klasický list).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk