Je platná dohoda o ukončení pracovného pomeru, keď jeden z podpisov je len scan?

Zodpovedané
3. aug 2024

Dobrý deň,

pod psychickým nátlakom som zamestnávateľovi podpísala v jednej kópii dohodu o ukončení pracovného pomeru, s ktorým nesúhlasím. Neskôr som si však všimla, že jeden z podpisov štatutárneho orgánu je len scan. Originál podpis je len jeden (v zmysle OR konajú za spoločnosť vždy dvaja).

Je takto podpísaná dohoda platná?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

platnosť takejto dohody je sporná, prikláňam sa však skôr k tomu, že dohoda bola so strany zamestnávateľa podpísaná platne.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk