Je možné vrátiť tovar, ktorý som vopred zaplatila a prevzala ho osobne?

Zodpovedané
27. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať o vrátení tovaru pri osobnom odbere. Viem, že ak som si zvolila osobný odber, nie je možné tovar vrátiť bez udania dôvodu do 14 dní, keďže sa nejedná o zmluvu uzavretú na diaľku.

Platí to aj v prípade, ak som za tovar zaplatila vopred cez účet a potom si ho len prišla prevziať osobne?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru ide o zmluvu uzavretú na diaľku vždy vtedy, ak ste si tovar objednali cez internet (spôsob vyzdvihnutia - t. j. kuriér, pošta, osobné prevzatie na predajni nemá v tomto prípade žiaden špecifický význam).

Podľa môjho názoru máte teda právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní odo dňa prevzatia tovaru.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk