Je možné spätne vymáhať dlh od neplatiča nájomného?

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

v roku 2019 a 2020 som prenajímala byt pánovi, ktorý časom prestal platiť a posielal len nižšie sumy. Vždy sľúbil, že doplatí. Nakoniec sme sa rozhodli ho vysťahovať, čo sa podarilo v 10/2020.

Dá sa ešte nejako tento dlh spätne vymáhať?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Vašu situáciu sa vzťahuje všeobecná (trojročná) premlčacia lehota. T.j. môžete vymáhať tie pohľadávky, ktorých splatnosť nastala najviac pred tromi rokmi. K dnešnému dňu možno vymáhať ako najstaršiu tú pohľadávku, ktorá bola splatná 17.3.2020.

Vymáhaním pohľadávky sa v tomto prípade myslí uplatnenie práva na jej úhradu súdnou cestou.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk