Je možné spätne pripomienkovať predkupné právo?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Je možné pripomienkovať predkupné právo, ktoré nebolo umožnené môjmu otcovi na podiel nehnuteľnosti?

Medzitým on zomrel a ja som zdedila jeho podiel.

Je možné to spätne pripomienkovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak došlo naozaj k porušeniu predkupného práva Vášho otca, môžete napadnúť platnosť prevodovej zmluvy, alebo žiadať od nadobúdateľa, aby Vám svoj podiel predal za rovnakých podmienok za akých ho nadobudol.

Tieto oprávnenia však trvajú len po dobu 3 rokov odo dňa podpisu predmetnej prevodovej zmluvy.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk