Je možné podať podnet za to, že náš kolega za odmietnutie dychovej skúšky v práci dostal len pokarhací list a nebol inak riešený?

Zodpovedané
11. sep 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Je možné podať podnet na Inšpektorát práce ohľadom kamier na pracovisku, ktoré sú nahrávané aj so zvukom?

My ako zamestnanci sme ani po dvoch rokoch po nainštalovaní nedostali podpísať GDPR. Kamery sú nahrávané, šéf si ich ešte aj naživo pozerá na mobile.

Je možné podať podnet aj za to, že náš kolega za odmietnutie dychovej skúšky v práci dostal len pokarhací list a nebol inak riešený?

Síce odmietol a následne odišiel domov čerpať voľno, no bol tak opitý, že ledva sedel na stoličke. Tento kolega je aj po karhacom liste každý deň opitý a šéf si to nevšíma.

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom opitého kolegu zamestnávateľ jednoznačne porušuje svoje povinnosti týkajúce sa BOZP a v tejto veci môžete podať podnet na príslušný Inšpektorát práce.

Ohľadom kamier zrejme dochádza k porušovaniu predpisov o ochrane osobných údajov (GDPR). V tejto veci môžete taktiež podať podnet na príslušný Inšpektorát práce, no pravdepodobne by bolo pre Vás lepšie podať v tejto veci podnet na Úrad pre ochranu osobných údajov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk