Je možné platenie výživného na iný účet, keď má rodič exekúciu?

Zodpovedané
23. aug 2023

Dobrý deň,

dotyčná osoba (rodič dieťaťa, ktorému bolo dieťa zverené) má na účte exekúciu a výživné mám platiť práve na ten účet.

Je možnosť posielať peniaze na účet rodinného príslušníka?

V tejto možnosti je to starý rodič maloletého. Teda s tým, že do poznámky o prevode napíšem, o aký dátum a dieťa sa jedná.

Nemôže druhý rodič použiť fintu, že peniaze neboli poslané?

Ďakujem

Dobrý deň,

platba na iný účet, než na ten, na ktorý ste platili doteraz, je v zásade možná. Odporúčala by som Vám, aby ste peniaze na iný účet poukazovali len na základe písomnej dohody s osobou, ktorej výživné uhrádzate (eventuálne je možné nechať otvoriť v banke účet na meno dotknutého maloletého).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk