Je možné odstúpiť od dohody o doplatku za sociálnu službu?

Zodpovedané
Včera o 14:08

Dobrý deň,

keď som umiestňovala rodiča do špecializovaného zariadenia, dali mi podpísať takúto dohodu. Vtedy som sa pýtala, či to musím podpísať, aby bol rodič umiestnený. Bolo mi povedané, že áno, nakoľko by doplatok odo mňa neskôr tak či tak vymáhali.

Pracujem momentálne na 4 hodiny denne a príjem na pracovnej zmluve mám vo výške cca 460 EUR/mesačne.

Je možné od takejto dohody odstúpiť?

S daným rodičom sme nemali najlepšie vzťahy a v aktuálnej situácii mi je aj ťažko doplácať vyše 200 EUR mesačne. Nechcem, aby to bolo odo mňa pri neuhradení vymáhané. Mám informáciu, že keď rodinný príslušník túto dohodu nepodpíše, tak vzniknuté nedoplatky idú do dedičského konania. Chcela by som, aby to radšej išlo do dedičského, nakoľko tento rodič vlastní polovicu rodinného domu, v ktorom nikto nebýva a ja dediť po tomto rodičovi nebudem. Vzdávam sa dedičstva. Súrodenci nemajú záujem doplácať. Rodičovi dali v tomto zariadení podpísať vyhlásenie, že je nemajetný aj napriek tomu, že som ich niekoľkokrát upozornila, že vlastní polovicu nehnuteľnosti.

Je možnosť od tejto dohody odstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

z textu zmluvy žiadna možnosť odstúpiť od zmluvy nevyplýva, no nedá sa vylúčiť, že by sa nejaký dôvod na odstúpenie našiel.

Odporúčala by som Vám obrátiť sa v tejto veci na Centrum právnej pomoci:

https://www.centrumpravnejpomoci.sk/sekcia/2-ko...

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk